Kanada’da herhangi bir kurumdan kabul alsak dahi Kanada öğrenci vizesi sahibi olmadan maalesef eğitim yaşamına başlamamız mümkün değildir. Bu yüzden Kanada öğrenci vizesi her ne kadar göz ardı edilse bile eğitim sürecinin en önemli yapı taşları arasındadır.
Öğrenci vizesi başvurularını temelde 2 faktörde inceleyebiliriz;
6 Aydan Daha Kısa Süreli Eğitim Alacaklar İçin Öğrenci Vizesi: Genellikle 6 aydan daha kısa süreli dil eğitimi veya farklı programlarda eğitim almak isteyen öğrencilere sağlanan bu öğrenci vizesinde; Eğitimin uzaması halinde tekrar Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirilerek sürenin uzatılması mümkündür. Tabi bu süreç boyunca kişinin Kanada’dan çıkış yapması gerekmektedir.

 Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır?

6 Aydan Daha Uzun Süreli Eğitim Alacaklar İçin Öğrenci Vizesi: Kişiye eğitim aldığı süre boyunca vizeyi uzatma hakkı tanıması en memnun edici kısmıdır. Kanada dışına çıkmadan öğrenci vizesinin yenilenebiliyor olması en büyük avantajıdır.

Kanada Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Öncelikle Kanada öğrenci vizesi başvurularının sonuçlanma süresini etkileyen belli faktörler bulunmaktadır. Başvurunun yapıldığı dönem, konsolosluğun yoğunluğu, eğitim programı gibi birçok farklı faktör “Kanada öğrenci vizesi kaç günde çıkar?” sorusunun yanıtını etkilemektedir.
Ancak ortalama bir süre vermek mümkündür. Bu süre 4-6 hafta aralığında değişiklik göstermektedir. Bu süre kış aylarında 3-5 hafta aralığına kadar kısalabilmektedir.

Happy business group poiting at the camera

Kanada Öğrenci Vizesi Almak Zor Mu ?

Kanada vizesi işlemlerinde kişinin kendi başvuru formu ve evraklarının baz alındığını düşünürsek cevabı bulmak çokta zor olmayacaktır. Vize başvurularında kişinin kendisi esas alınmaktadır. Bu yüzden net bir yanıt vermek maalesef mümkün değildir.
Ancak özellikle Kanada öğrenci vizesi noktasında diğer vize başvuru kategorilerine göre genel yaklaşımdan farklı olduğunu söylemek mümkündür. Güvenli ve profesyonel bir vize başvurusu gerçekleştirdiğimiz takdirde Kanada öğrenci vizesi almak zor olmayacaktır.

Kanada’ya açılan pencereniz; Kanada Kültür Merkezi ile Kanada Öğrenci Vizesi başvurunuzu güvenle yapıyoruz.

Kanada Öğrenci Vizesi Çalışma Vizesiyle Birlikte Veriliyor Mu ?

“Kanada öğrenci vizesi, Kanada çalışma vizesine çevrilebilir mi?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Çalışma izni sahibi olabilmek için hangi eğitim programına katıldığımız önemlidir. Mesela kolej programlarında yarım zamanlı çalışma hakkına sahipken, dil eğitimi için öğrenci vizesi alacak kişi çalışma iznine sahip değildir.

Kanada vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştiriyoruz. Kanada öğrenci vizesi sahibi olmak için şimdi İLETİŞİME GEÇin!

Kanada Öğrenci Vizesi Reddi Neden Olur ?

 Genel red sebepleri aşağıda yer almaktadır.

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır.