Kanada’da eğitim yaşamına başlangıcın en önemli adımı şüphesiz; Kanada vizesi alımıyla başlar. 

Eğitim veya seyahatlerimizde ihtiyaç duyduğumuz Kanada vizesi, ancak başarılı ve eksiksiz bir başvuruyla alınabilmektedir. Özellikle son yıllarda Kanada konsolosluğu yaptığı açıklamalarda başvurular gerçekleştirilirken evrakların çevirilerinin yapılması gerektiğini belirtmiştir.
Türkiye’nin Kanada’da eğitim ve Kanada vizesi alanında uzman organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi; Vize başvuruları esnasında kişiler için gerekli olan belgelerin İngilizceye çevrilmesi noktasında kişilere destek sağlamaktadır.

Kanada vizesi almanın yollarını Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE aktarıyor.

Kanada Vizesi Almak Zor Mu ?

Vize başvurusu değerlendirilmesinde konsolosluk yetkilileri referans olarak hazırlamış olduğumuz belgeleri göz önünde bulundurmaktadır. Değerlendirmelerdeki en temel esas evraklarımız üzerine kuruludur.
Evrakların doğru ve İngilizce olarak sunuluyor olması, özellikle Kanada vizesi başvuru formunun işinin ehli bir danışman tarafınca hazırlanıyor olması vize sürecini temelden etkilemektedir.  Profesyonel danışmanlarımızla Kanada vizesi başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Ofisimizle birlikte gerçekleştirdiğiniz başvurularda Ankara veya İstanbul’daki konsolosluk birimlerine gitmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştiriyoruz.

En sık karşılaşılan Kanada vizesi red nedenleri nelerdir ?

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Gerçekleştirilen başvuruların kaç günde sonuçlanacağına dair net bir yanıt maalesef bulunmamaktadır. Bu süre için ancak ortalama bir zamanlamadan bahsetmek mümkündür. Bu süre ortalama olarak 4-6 hafta aralığında değişiklik göstermektedir.
Ancak bununla ilgili olarak ortalama süreyi 3-5 hafta aralığında belirtebiliriz. Tabi ki başvurduğunuz mevsim ve konsolosluğun yoğunluğu bu süreyi etkileyen en önemli faktörler arasında yer almaktadır.
“Kanada vizesi kaç günde çıkar?” sorusuna verilebilecek farklı bir yanıtta; Yaz aylarında vize başvuruları biraz daha uzun sürelerde sonuçlanırken, kış aylarında bu süre oldukça kısalabilmektedir.
Ancak yukarıda yer alan süreler ancak ortalama olarak verilebilmektedir. Süreler kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir.

10 Yıllık Kanada Vizenizi Alıyoruz!

Kanada Vizesi Ücreti Ne Kadar ?

Vize başvuru harçları gerçekleştireceğimiz kategoriye göre değişiklik göstermektedir.
Kanada Turist Vizesi: 100 CAD
Kanada Öğrenci Vizesi: 150 CAD
*Ödemeler 2017 yılından itibaren dijital olarak yatırılmaktadır.

Peki, Kanada Vizesi Almak Zor Mu ?

Vize başvurularında esas alınan en önemli referansınız profesyonel olarak hazırladığımız başvuru formunuz ve İngilizceye çevrilen evraklar göz önünde bulundurularak Kanada vizesi başvurusuna yanıt vermektedir.
Bu yüzden “Kanada vizesi almak zor mu?” sorusuna yanıt vermek ne yazık ki mümkün değildir. Ancak profesyonel danışmanlarla gerçekleştirilen başvurularda vize onay oranının arttığını belirtmek gerek.