Özellikle son yıllarda Kanada yüksek lisans programları sıklıkla tercih ediliyor. YÖK denkliği olması, çalışma izni sunması ve en önemlisi eğitim sonrası göçmenlik izni vermesiyle bir adım önde çıkıyor.
Türkiye’nin Kanada’ya özel ilk ve tek organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi ile okul başvurunuzu güvenle gerçekleştirebilir, Kanada öğrenci vizesi başvurusu yapabilirsiniz.

Kanada’da Yüksek Lisans Yapın !

Eşsiz Fırsatları Kaçırmayın ! Hemen iletişime geçiniz.

Refah seviyesi ve yaşam kalitesiyle tanıdığımız Kanada, eğitim içinde ideal ülkelerden birisidir. Yüksek eğitim kalitesi bir yana dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim alma fırsatına sahipsiniz.
Hem daha iyi bir gelecek, hem de yaşamınıza katacağı değerler ile benzersiz bir seçenek olarak karşımızda duruyor. Aynı zamanda CV’niz ve şahsınıza olacak katkının ne kadar büyük olacağının farkındasınız.
Aynı zamanda ekonomik eğitim fırsatı sunması, eğitim alırken yarı zamanlı, eğitim sonrası tam zamanlı çalışma izni vermesi eğitiminize ve yaşamanıza katacağı değerlerden sadece birisidir.

Kanada Yüksek Lisans Programlarında İki Seçeneğiniz Var

Eğitim programları tezli ve tezsiz yüksek lisans olarak ikiye ayrılmaktadır.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Bir senelik programlardır. Sosyal bilimler bölümlerinin fiyatları daha düşükken, Mühendislik vbg. bölümlerin programları biraz daha yüksektir.
Kanada tezsiz yüksek lisans ücretleri 14.000 Kanada Dolarıyla , 22.000 Kanada Doları arasındadır.

Tezli Yüksek Lisans Programları

İki senelik programlardır. Programlara katılım için belli koşullar vardır. Diploma puanınız , dil bilginiz bunlardan sadece iki tanesidir. Detaylı bilgi almak için , merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.
Fiyatları ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Peki, Kanada Yüksek Lisans Katılım Şartları Nelerdir

Mutlu Bir Gelecek İçin; Kanada Kültür Merkezi

Belirtmekte fayda var ki; Diploma puanınız her ne olursa, olsun bir yüksek lisans programına katılma şansınız vardır.

  • Okulların, sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce veya Fransızca dil bilgisidir.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı, gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hem Eğitim Alın, Hem de Çalışın !

Eğitim alırken çalışma fikri oldukça sıcak geliyor. Öyle değil mi? Kanada devleti ülkesinde yüksek lisans ve benzeri eğitim programlarına katılım sağlayan öğrencilere bu imkanı sunmaktadır.
Haftada 20 saate kadar sahip olacağınız çalışma hakkı ile oradaki geçiminizi kolaylıkla sağlayabilir, yeni bir hayat deneyimi elde edebilirsiniz.
Kanada yüksek lisans programına katıldınız ve bitirdiniz. Şimdi işin en can alıcı noktası olan Kanada çalışma iznini almaya geldi. Merkezimiz ile gerçekleştireceğiniz başvurularda kolaylıkla sahip olacağınız çalışma vizesi ile yeni bir yaşama “Merhaba!” diyebilirsiniz.
Tam zamanlı çalışma iznini aldıktan sonra önce göçmen olma hakkını ardından vatandaşlığı kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit.  0 212 252 90 35-36 numarası ile iletişime geçip, randevu alarak yeni yaşamınıza ilk adımı atabilirsiniz.
**Kanada Yüksek Lisans hakkında bilgilerin devamı başvuru formunun altında yer almaktadır.

 

Nasıl Öğrenci Vizesi Alacağım

Kanada yüksek lisans programlarına katılmaya karar verdikten sonraki en büyük ihtiyacımız öğrenci vizesidir. Her zaman yanınızda olan Kanada Kültür Merkezi, öğrenci vizesi başvurularını şahsınız adına gerçekleştirmektedir. Hem de Ankara veya İstanbul’daki konsolosluklara gitmenize gerek kalmadan !

Başvurunuzu Kanada Kültür Merkezi’yle Gerçekleştirin, Bir Adım Önde Başlayın !

Türkiye’de “Kanada” denildiğinde akla gelen organizasyon olan Kanada Kültür Merkezi, başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmektedir. Deneyimli ve tecrübeli danışmanlarımızın tavsiyeleriyle birlikte seçeceğiniz okullarda mutlu bir eğitim sizi bekliyor olacak!